Lista completă a noilor primari aleși în localitățile din județul Neamț

Alegerile locale din județul Neamț au venit cu câteva mari surprize, dar au și întărit procentele unor primari existenți.

Mai jos redăm lista completă a primarilor care vor conduce comunitățile în următorii patru ani:

  • Piatra-Neamț – Andrei Carabelea (PNL)
  • Roman – Leonard Achiriloaei  (PNL)
  • Târgu Neamț – Vasilică Harpa (PSD)
  • Roznov – Vasile Pavăl (PNL)
  • Bicaz – Nicolae Sălăgean ( PSD)
  • Agapia – Neculai Năstasă (PSD)
  • Alexandru cel Bun – Ion Rotaru (PNL)
  • Bahna – Gheorghe Pătrașcu (PNL)
  • Bălțătești – Emilia Acozmei (PNL)
  • Bicaz Chei – Gheorghe Oniga (PNL)
  • Bicazu Ardelean – Ioan Constantin Bârsan (PNL)
  • Bâra – Dănuț Petraru (PSD)
  • Bârgăoani – Petrică Șchiopu (PSD)
  • Bodești – Marinel Barna (PSD)
  • Botești – Georgeta Blaj (PSD)
  • Boghicea – Mihai Cazimir (PSD)
  • Borca – Petrică Ruscanu (PSD)
  • Borlești – George Mutu (PSD)
  • Bozieni – Octavian Dănuț Arghiropol (PNL)
  • Brusturi – Daniel Lozonschi (PSD)
  • Ceahlău – Dumitru Coroamă (PNL)
  • Cândești – Gheorghe Daniel State (PSD)
  • Cordun – Adrian Ciobanu (PNL)
  • Costișa – Dumitru Dorel Berbecariu (PSD)
  • Crăcăoani – Alexandrina Raclariu (PRO România)
  • Dămuc – Ioan Voaideș (PNL)
  • Dobreni – Vasilica Crețu (PSD)
  • Dochia – Iulian Cornel Iacob (PSD)
  • Doljești – Albert Lungu (PNL)
  • Dragomirești – Ion Ioniță (PNL)
  • Drăgănești – Ion Nichifor (PNL)
  • Dulcești- Gheorghe Nahoi (PSD)
  • Dumbrava Roșie – Elena Chirițescu (PNL)
  • Farcașa – Dumitru Bogdan Țifui (PNL)
  • Făurei – Petrică Bujor (PNL)
  • Gâdinți – Vasile Băbuță (PSD)
  • Gherăești – Pavel Bereșoae (PNL)
  • Ghindăoani – Adrian Antocchi (PSD)
  • Girov – Vasile Ciubotaru (PSD)
  • Gârcina- Gavril Mihai Gontaru (PMP)
  • Grințieș – Ana Buștihan (PNL)
  • Grumăzești – Constantin Mătasă (PSD)
  • Hangu – Gavril Lupu (PSD)
  • Horia – Ioan Cristian Baciu (PNL)
  • Icușești – Marius Vasile Minică (PNL)
  • Ion Creangă – Dumitru Dorin Tăbăcariu (PSD)
  • Mărgineni- Vasile Rotaru (PSD)
  • Moldoveni – Marcel Ioan Bârjoveanu (PNL)
  • Negrești – Nastasia Neculai (PNL)
  • Oniceni – Bogdan Duminică (PSD)
  • Pâncești – Constantin Augustin Holmanu (PSD)
  • Păstrăveni – Adrian Nicolae Gorea (PSD)
  • Petricani – Ion Ticușor Vasiliu (PSD)
  • Piatra Șoimului – Neculai Nicorescu (PSD)
  • Pângarați – Petronel Mancaș (PNL)
  • Pipirig – Vasile Dorneanu (PSD)
  • Podoleni – Cristinel Croitoriu (PSD)
  • Poiana Teiului – Ana Ancuța (PSD)
  • Poienari- Vasile Emil Dascălu (PSD)
  • Răucești – Dumitru Bălăjel (PNL)
  • Războieni – Sebastian Țarălungă (PSD)
  • Rediu – Vasile Motfolea (PSD)
  • Români – Manole Ciobanu (PSD)
  • Ruginoasa – Miluc Grigoraș (PNL)
  • Săbăoani – Florin Vîrgă (USRPLUS)
  • Sagna- Gheorghe Iacob (PSD)
  • Săvinești- Daniel Horciu (PSD)
  • Secuieni- Vasile Ivancea (PNL)
  • Stănița – Laurențiu Bebi Todireanu (PSD)
  • Ștefan cel Mare – Sorin Ouatu (PNL)
  • Tarcău – Manole Dănuț Fârțală (PNL)
  • Tașca – Daniela Ursache (indepenedent)
  • Tazlău- Ion Nechita (USRPLUS)
  • Tămășeni – Ștefan Lucaci (PNL)
  • Timișești  – Vasile Mărculeț (PNL)
  • Trifești – Dan Marian Lupu (PNL)
  • Tupilați – Petru Gherghel (PSD)
  • Țibucani – Ioan Rusu (PSD)
  • Urecheni – Ion Tănăselea (PSD)
  • Valea Ursului – Viorel Smeria (PSD)
  • Văleni – Dan Relu Grigore (PSD)
  • Vânători Neamț – Maria Petrariu (PSD)
  • Zănești – Ioan Filip (PSD)

Le dorim mult succes și putere de muncă primarilor din Neamț.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *