Sancțiuni uriașe și 34 de permise reținute în doar câteva ore

Zilele trecute, în intervalul 14:00 – 19:00, polițiștii rutieri au aplicat 118 sancțiuni.

La data de 3 octombrie, în intervalul orar 14.00 – 19.00, la nivelul județului Neamț, polițiștii Serviciului Rutier au continuat și intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea evenimentelor rutiere produse pe fondul nerespectării regimului legal de viteză.

Totodată, pe DN 2 – E 85, acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bacău.

Conform IPJ Neamț, în urma neregulilor constatate, au fost aplicate 118 sancțiuni, în valoare de aproximativ 65.000 de lei, dintre care 85 pentru depășirea limitei legale de viteză.

34 de șoferi au devenit pietoni

30 de șoferi au rămas fără permisul de conducere, după ce au fost depistați circulând cu viteză excesivă, iar alte 4 permise de conducere au fost reținute pentru nerespectarea unor norme rutiere care atrag suspendarea dreptului de a conduce.

Certificate de înmatriculare reținute

Starea tehnică a vehiculelor a fost vizată de polițiști, fiind retrase astfel 5 certificate de înmatriculare.

Pe perioada desfășurării acțiunii, pe raza județului Neamț, nu a fost înregistrat nici un eveniment rutier grav.

Instagram InfoNeamț

Pe InfoNeamt.Ro poți publica comunicate de presă, articole și advertoriale cu un link direct către compania ta, astfel poți informa urmăritorii și viitorii clienți despre tot ce este nou în afacere sau în cadrul organizației pe care o reprezentați. Contactați-ne: infodinneamt@gmail.com